نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
داعش، پاکستان و گزینه های افغانستان
۸ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۳

داعش، پاکستان و گزینه های افغانستان

در مورد ارتباط پاکستان با داعش نیز به عقیده آگاهان، شواهد و قراین محکمی وجود دارد. یکی از مهمترین نشانه های موجود در این زمینه،‌ بیعت تروریست های وابسته به طالبان پاکستان با داعش است.

 
پروژه تروریزم و مبارزه غیر استراتژیک
۷ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۹

پروژه تروریزم و مبارزه غیر استراتژیک

پیروزی در جبهه جنگ سخت با تروریزم، هیچگاه با موفقیت های مورد انتظار در جبهه جنگ نرم علیه دشمنان شناخته شده ای که در صدد تضعیف و در نهایت براندازی نظام سیاسی هستند، تقویت و حمایت نشده است.

 
محور مسکو و چشم انداز صلح و جنگ در افغانستان
۶ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۵

محور مسکو و چشم انداز صلح و جنگ در افغانستان

پرسش مهم دیگر این است که چرا نشست مسکو، بدون حضور نماینده ای از کابل، برگزار می شود؟ چیزی که واکنش اعتراضی افغانستان را نیز در قبال داشته است.

 
فیسبوک چلوونکی ها چه می کنند؟
۶ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۴

فیسبوک چلوونکی ها چه می کنند؟

فیسبوک چلوونکی ها بیشتر از آنکه از محاسن و از زلف یار بگویند، از کژی ها و پلشتی های حریف می گویند. آنقدر که از افترا و دشنام و اهانت به جانب مقابل لذت می برند، از تعریف و توصیف و تمجید رهبر خود لذت نمی برند. خیالات و افکار و توان شان را در جهت تخریب و توهین، به کار می اندازند و تقویت می دارند...

 
عبدالله؛ پشت سر خطا، پیش رو خطر
۵ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۴

عبدالله؛ پشت سر خطا، پیش رو خطر

از پیش شرطهای اساسی عبدالله در مشارکت و حضور در قدرت، ایجاد اصلاحات گسترده و فراگیر سیاسی و انتخاباتی بود، در طول این مدت، هیچ کار در خور توجهی برای بهبود بخشیدن به تصویر تاریکی که در نتیجه انتخابات بدنام و شرم آور ریاست جمهوری سال ۹۳ در ذهن مردم، نقش بسته، انجام نداده اند.

 
آزادی حلب پایان جنگ سوریه نیست
۵ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶

آزادی حلب پایان جنگ سوریه نیست

اهمیت پیروزی در حلب دارای ویژگی‌های پاندولی بوده و می‌توان ادعا کرد پیروزی اخیر دولت سوریه و همپیمانانش بیش از آنکه به سود دولت سوریه باشد، به واقع به زیان مخالفان بوده است. از این روی پیروزی نیروهای دولتی سوریه در شهر حلب سبب تغییر استراتژی تمام بازیگران حاضر در بحران سوریه خواهد شد

 
ترسِ «سپيدار» از همگرايي
۴ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۷

ترسِ «سپيدار» از همگرايي

شماری از مأمورين قصر سپيدار به جاي حمايت از همگرايي و قدرداني از مردمي كه خواستار عملي شدن كار خانگي سپيدارنشینان هستند، نفرت پراکني مي كنند و مي خواهند خلاف جريان آب شنا كنند و جلو تحقق خواسته هاي مردم را بگيرند

 
غرب در جنگ سوریه؛ شکست و فراتر از شکست
۴ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۰

غرب در جنگ سوریه؛ شکست و فراتر از شکست

اظهارات سفیر سابق انگلیس در سوریه از واقعیت های تلخی پرده برمی دارد؛ همان واقعیت هایی که بی تردید اگر او امروز سفیر انگلیس در دمشق بود، با آنکه وجود داشتند؛ اما هرگز او حاضر نبود آن را بر زبان براند. به بیان دیگر، او دقیقا همان حرف هایی را زد که انتظار می رود یک سیاستمدار سابق بزند.

 
فراخوانی برای همدلی و همگرایی
۳ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۴

فراخوانی برای همدلی و همگرایی

جوانان در قالب گروههای فرهنگی و برخی نیز بدون تعلق سازمانی، در همکاری با علمای دینی تصمیم گرفتند که از استادعطا حمایت کنند اما این حمایت به معنای عبور از داکترعبدالله نبود. نه استادعطا قصد رهبری داشته و نه همایش امروزی، محفل بیعت با وی بود؛ بلکه جوانان، فراخوانی برای همدلی و همگرایی دادند تا بتوانند ...

 
امکانات هند در حمایت از افغانستان در برابر پاکستان
۲ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۵

امکانات هند در حمایت از افغانستان در برابر پاکستان

دوستی افغانستان و هند، عمری طولانی دارد. از دیرباز به این سو، هند یکی از کشورهای بزرگ منطقه بوده که در تحولات سیاسی، اجتماعی،‌ اقتصادی و حتی فرهنگی افغانستان نقش مؤثر و به سزایی داشته است.

 
امریکا غایب نشست مسکو
۱ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۹

امریکا غایب نشست مسکو

فارغ از اینکه نظر واقعی وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی ایالات متحده نسبت به نشست سه جانبه اخیر در مسکو چیست، دعوت نشدن از امریکا در این نشست، معنایی جز نادیده گرفتن عمدی امریکا در معادلات صلح سوریه ندارد.

 
استادعطا و احياي قدرتِ دوباره
۱ جدی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶

استادعطا و احياي قدرتِ دوباره

استادعطامحمد نور از يكسو سیليِ حمايتهايِ بيدريغ خودرا مي خورد كه بخاطر داكترعبدالله حتي در مقابل رئيس جمهور كشور ايستاد شد و از سوي ديگر، مورد انتقاد و فشار افكارعمومي قرار داشت كه دستاورد اينهمه جان نثاري چه بود؟ از جانب سوم رئيس جمهور با سرپرست ساختن جناب نور، برايش نشان داد كه ضمن ناتواني داكترعبدالله،...

 
اروپا و تهدید تروریزم
۳۰ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۳

اروپا و تهدید تروریزم

چیزی که در این میان، توجه تحلیلگران امنیت بین المللی را به خود جلب کرده است، نسبت دادن این حمله تروریستی به «تروریزم اسلامی» یا «تروریست های اسلامگرا» است؛

 
تطهیر تروریزم و طالبان
۲۸ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۴

تطهیر تروریزم و طالبان

نیروهای ناتو مستقر در افغانستان، مبارزه طالبان علیه داعش را یک دروغ بزرگ خوانده و به حکومت هشدار داده که مشروعیت دادن به طالبان تنش ها را در کشور افزایش خواهد داد.چارلز کلیفلند؛ سخنگوی ناتو در افغانستان گفته است که طالبان یک گروه "نامشروع" است و آنان افغانستان را ویران می‌کنند.کلیفلند ...

 
اندیشه های تروریستی را نیز باید شکست داد
۲۸ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۸

اندیشه های تروریستی را نیز باید شکست داد

با وجود شکست بزرگ داعش و دیگر تروریستان در سوریه، به نظر می رسد حامیان داعش به راحتی راضی به شکست طرح شان نخواهند شد. برای همین، اتفاق پیش آمده را صرفاً شکستی مقطعی می‌دانند و دوباره تلاش‌های تازه‌ای را آغاز خواهند کرد.این روزها موفقیت های بزرگی نصیب جبهه مقاومت و شکست گروههای تروریستی ...

 
چشم‌انداز دولت‌سازی در جامعه اپوزیسیونی
۲۸ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۸

چشم‌انداز دولت‌سازی در جامعه اپوزیسیونی

ما برای ایجاد یک حکومت باثبات و قوی، نیاز به گسست از روحیه اپوزیسیونی داریم. روحیه اپوزیسیونی باید جای خود را به روحیه دولت‌داری یا تعاون و همکاری با حکومت عوض کند.

 
ایران و اتهام رابطه با طالبان
۲۷ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۱

ایران و اتهام رابطه با طالبان

اینکه اکنون داعش در افغانستان نیز ظهور کرده، به تنهایی دلیل نمی شود که تهران به طالبان نزدیک شود تا در امر سرکوب داعش، به این کشور کمک کند؛ مخصوصا اینکه خیلی از عناصر طالبان حاضر نمی شوند با داعش بجنگند و نیز احتمال اینکه در آینده بخش عمده ای از طالبان با داعش ائتلاف کنند نیز وجود دارد.

 
استادعطا چه کاره ی مُلک است؟
۲۷ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۷

استادعطا چه کاره ی مُلک است؟

یکی از ابتکارات آقای غنی برای انحصار قدرت، این بوده که در کنار خود، در تحکیم قدرت خود، جزیره های قدرت، ایجاد کرده است. افرادی که در بخش اول از آنان نام گرفته شد همگی بعنوان جزیره های قدرت، در راستای تقویت قدرت آقای غنی و در مسیر انحصار قدرت سیاسی کار می کنند.

 
اتهامات دوستم و آزمون دشوار حکومت
۲۶ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۱

اتهامات دوستم و آزمون دشوار حکومت

دوستم در حال حاضر، معاون اول ریاست جمهوری است. اگرچه قانون اساسی در مورد مصونیت قضایی او سکوت کرده؛ اما نفس این عنوان حقوقی، به دوستم قدرتی اعطا می کند که در زمان کرزی، او فاقد آن بود.

 
استادعطا و اشرف غنی و بازی برد - برد
۲۵ قوس ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۹

استادعطا و اشرف غنی و بازی برد - برد

عطامحمد نور از زمان انتخابات ریاست جمهوری، منتقد سرسخت و صریح اللهجه اشرف غنی و تیم او بود. هم او بود که با به چالش کشیده شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری، غنی را تهدید به بسیج و برانگیختن مردم کرد.