اعلام حکومت موقت تا یک هفته دیگر!
احمدضیا مسعود با اعلام حکومت موقت، غنی را از قدرت کنار می زند!
 
مشاور امور رسانه‌ای احمد ضیا مسعود نماینده‌ی ویژه‌ی پیشین رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومتداری خوب، می گوید که آقای مسعود در حال آماده کردن "طرح تشکیل حکومت موقت" است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ حمل ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱
کد مطلب: 93543
 
احمدضیا مسعود با اعلام حکومت موقت، غنی را از قدرت کنار می زند!
 


مشاور امور رسانه‌ای احمدضیا مسعود نماینده‌ی ویژه‌ی پیشین رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومتداری خوب، می گوید که آقای مسعود در حال آماده کردن "طرح تشکیل حکومت موقت" است.
به گزارش خبرگزاری جمهور؛ احمدضیا دوشنبه (۲۸ حمل) به فرمان رییس جمهور غنی از سمتش برکنار شد. ناتوانی در امور کاری دلیل استعفای آقای مسعود خوانده شده است.
اما آقای مسعود در واکنش به این فرمان روز سه شنبه در یک نشست خبری در کابل گفت: "نظر به قرارداد، رییس جمهوری قدرت و حق برکناری‌ او را ندارد" و افزود که در حال رایزنی با متحدانش است و به زودی در یک نشست خبری تمام موضوع‌ها را به "گونه‌ی واضح" اعلام می‌کند.
رحمت الله بیژنپور، مشاور رسانه‌ای احمدضیا مسعود به تلویزیون یک گفته است که به اساس طرح آقای مسعود، رییس جمهور غنی باید کنار برود و اداره‌ی موقت وظیفه خواهد داشت که زمینه‌ی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی را فراهم کند.
آقای بیژنپور افزوده: "هرچه زودتر باید موضوع استعفای آقای غنی مطرح و حکومت موقت اعلام شود. ادامه‌ی حکومت کنونی اطمینانی برای بهبود وضعیت موجود نیست".
به گفته‌ی وی، رایزنی‌ها در مورد این طرح با جریان‌های سیاسی ادامه دارد و تا یک هفته‌ی دیگر اعلام می‌شود.
ریاست جمهوری تاکنون درباره این اظهارات نزدیکان آقای مسعود رسما واکنشی نشان نداده اند.
اما پیش از این نیز که هربار به گونه مستقیم و غیرمستقیم مساله مشروعیت سیاسی حکومت وحدت ملی زیر سوال رفته، رهبران حکومت تاکید کرده اند که بدیلی برای حکومت شان وجود ندارد.
رهبران حکومت تاکید کرده اند که بدیل حکومت آنان حاکمیت طالبان، داعش خواهد بود که این مساله نه در داخل کشور و نه هم جامعه‌ی جهانی می پذیرد.
خبرگزاری جمهور- کابل
Share/Save/Bookmark