استادیوم ورزشی هفت هزار نفری در ولایت پروان افتتاح شد
 
میر رحمن رحمانی نماینده مردم پروان در ولسی جرگه به خبرگزاری جمهور گفت: "به این خاطر در مورد ساخت این استدیوم کوشش کردیم که جوانان از موادمخدر دوری کنند و در تامین امنیت و آمدن صلح کوشا باشند"
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ اسد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۹
کد مطلب: 69182
 
استادیوم ورزشی هفت هزار نفری در ولایت پروان افتتاح شد
 

این استادیوم ورزشی در مرکز ولسوالی بگرام از سوی نیروهای بین المللی در همکاری با یکی از نمایندگان مردم پروان در شورای ملی ساخته و به بهره برداری رسید. ظرفیت این ورزشگاه بیشتر از ۷ هزار نفر می باشد.
ساخت این استادیوم هفت هزار نفری، پنجاه هزار دلار هزینه برداشته که این پول از طرف نیروهای مستقر در میدان هوایی بگرام پرداخت شده است.
عبدالشکور قدوسی ولسوالی بگرام ولایت پروان به خبرگزاری جمهور گفت: " این استدیوم ورزشی بطول ۱۲۰ وعرض ۱۷۰ متر در مدت دو ماه با هزینه ۵۰ هزار دالر با تمویل مالی قوای ایتلاف مستقر در میدان هوای بگرام سخته شده که گنجایش ۷ هزار ورزشکار را دارا می باشد"
میر رحمن رحمانی نماینده مردم پروان در ولسی جرگه در این مورد به خبرگزاری جمهور گفت: "به این خاطر در مورد ساخت این استدیوم کوشش کردیم که جوانان از موادمخدر دوری کنند و در تامین امنیت و آمدن صلح کوشا باشند"
جنرال میلر که به نمایندگی از قوای ائتلاف صحبت میکرد گفت: " بهره برداری سپردن این استدیوم ورزشی در ولسوالی بگرام برای ورزشکاران بخاطر سهولت شان ساخته شده و از ورزشکاران تقاضا دارم که در نگهداری و مراقبت از این استادیوم بسیار توجه داشته باشند."
شاه میرزا، یکی از ورشکاران فوتبال در ولسوالی بگرام میگوید ما مکان بخاطر تمرینات خود نداشتیم؛ با ساخت این استدیوم ورزشی مشکلات ما از میدان های خاکی برطرف گردید.
این دومین استدیوم ورزشی درولایت پروان است که ساخته میشود. این استدیوم ورزشی در ولسوالی بگرام ولایت پروان در حالی ساخته میشود، که همواره شمار زیادی از ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی در ولایات شمال کابل به ویژه پروان از نبود مکان مناسب ورزشی برای خویش شکایت داشتند.
خبرگزاری جمهور- ولایت پروان
Share/Save/Bookmark