۱
يك منبع به خبرگزاري جمهور:
فضل احمدمعنوي، خليل صديق و علومي به مجلس نمايندگان معرفي شده اند
 
يك عضو هيئت اداري مجلس نمايندگان كه نخواست نامي از وي گرفته شود، به خبرگزاري جمهور گفت كه فضل احمدمعنوي به عنوان نامزد رياست دادستاني كل، علومي معين پيشين وزارت عدليه و خليل صديق رييس بانك مركزي معرفي شده اند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ جوزا ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب: 66374
 
فضل احمدمعنوي، خليل صديق و علومي به مجلس نمايندگان معرفي شده اند
 


چهارشنبه شب، هيئت اداري و رؤساي كميسيون هاي مجلس نمايندگان، با رييس جمهور ديدار كرده اند.
در اين ديدار، رييس جمهور به هيئت اداري مجلس تعهد كرده تا روز دوشنبه هفته پيش رو، نامزد وزارت دفاع، دادگاه عالي، دادستاني و ريس جمعيت هلال احمر افغاني را براي گرفتن رأي اعتماد به مجلس نمايندگان معرفي كند.
يك عضو هيئت اداري مجلس نمايندگان كه نخواست نامي از وي گرفته شود، به خبرگزاري جمهور گفت كه فضل احمدمعنوي رييس پيشين كميسيون مستقل انتخابات به عنوان نامزد رياست دادستاني كل، علومي معين پيشين وزارت عدليه و خليل صديق رييس بانك مركزي معرفي شده اند.
نذيراحمد احمدزي معاون دوم مجلس نمايندگان نیز به خبرگزاري جمهور گفت: نامزد وزارت دفاع و برخي ديگري از افراد قرار است به روز دوشنبه رسماً به مجلس نمايندگان معرفي شوند.
آقاي احمدزي تاكيد كرد پس از بررسي اسناد تحصيلي اين نامزدان، تا دو هفته آينده براي شان صندوق راي اعتماد گذاشته خواهد شد.
در همين حال، برخي از اعضاي مجلس نمايندگان از معرفي معصوم استانكزي به عنوان نامزد وزارت دفاع ملي مخالفت مي كنند.
الله گل مجاهد عضو مجلس نمايندگان گفت كه آقاي استانكزي شخص نظامي نيست و در سمت اين وزارت، تخصص ندارد، از همين رو، حكومت در اين خصوص اشتباه كرده است.
هنوزهم از سرنوشت نامزدان معرفي شده معلوم نيست. هرچند هيئت اداري مجلس نمايندگان، گفته اند كه به افراد معرفي شده راي اعتماد خواهند داد اما هنوز هم روشن نيست كه آيا افراد معرفي شده مورد تاييد مجلس نمايدنگان قرار ميگيرند ياخير.
وحيدفرزان – خبرگزاري جمهور
Share/Save/Bookmark
 
 


 
shah
۱۳۹۴-۰۳-۱۰ ۱۱:۲۴:۲۰
کاری بهترشد معنوی کدر شایسته است اما این نظام از الف تا ی غرق در فساد است گاهی وزیر و گاهی والی و یا اما افسوس به حال این ملت
بااحترام
شاه امیری کابل (4568)